Poradenství v oblasti systémů řízení

Udržování systému

Má-li systém řízení správně fungovat a společnosti usnadňovat život, musí se o něj někdo starat. Takovou osobou bývá nejčastěji manažer kvality, ať už se mu říká jakkoli. Malé a středně velké společnosti však narážejí na problém, že pro takového člověka nemají dost práce. Zaměstnávat dobrého manažera kvality na plný úvazek je totiž vcelku nákladné, a tak vytěžovat jeho zbylou kapacitu méně kvalifikovanou prací se zdá neefektivní. Nabízí se proto i druhá možnost, a to, že práci manažera zastane někdo jiný ze zaměstnanců, který má potřebný čas a alespoň předpoklady ji vykonávat. Potíž je pak ale v tom, že i výsledek má takovou úroveň, která odpovídá provizornosti řešení.

Pro ty, kteří v popsaném poznávají vlastní situaci, máme zajímavý nápad. Pořiďte si manažera kvality s veškerou odborností, kterou potřebujete, ale jen s takovým úvazkem, který využijete. Začněte přemýšlet nad dodavatelským zajištěním systému řízení. Dopřejte své společnosti člověka, jenž bude dobře rozumět jejím potřebám, znát perfektně váš systém, ale stráví u vás jen tolik času, kolik je nutné, aby dobře odvedl svou práci.

Oslovte nás a my vám navrhneme velikost úvazku vyhovující složitosti vašeho systému. Tak jak se budete postupně rozrůstat, budeme ji tomu přizpůsobovat.